Напередодні старту чергової виборчої кампанії Центр економічної стратегії проаналізував розподіл субвенцій на соціально-економічний розвиток. Результати невтішні: субвенція перетворилась на політичний підкуп виборців коштами платників податків. Тільки за останні 10 років понад 19 млрд субвенцій були розподілені політично. Як це відбувається і як це припинити пропонуємо розібратися разом із тематичним вісником CES Focus.

Олексій Гаманюк, молодший економіст Центру економічної стратегії

0

Наділені владними повноваженнями політики фінансують із держбюджету саме ті регіони, в облрадах яких сидять їх однопартійці.  Середня субвенція на соціально-економічний розвиток регіонів на 1 людину в областях, де керівна партія співпадала із партією коаліції у ВРУ, майже у 2 рази більша, ніж в областях, де керівна партія не була при владі в центрі. Які усунути політичні фактори при розподілі бюджетних трансфертів між областями?

Аналітична записка "Субвенція на соціально економічний розвиток: як зупинити політичний розподіл бюджетних коштів?"
0

Нещодавно стартували два комплексні проекти ЦЕС за участі наших партнерів та підтримки міжнародних донорів. Посилення співпраці із європейськими дослідницькими центрами та підтримка загальнонаціональних реформ – стратегічно-важливі напрямки для нас.

Побудова мостів в державній політиці: Україна

Центр економічної стратегії в партнерстві з РПР за підтримки Open Society Foundations ініціював проект, покликаний посилити змістовну дискусію щодо загальноєвропейських політичних викликів, яка буде ґрунтуватися на дослідженнях.

Приватизація: регіональний контекст

Мета проекту – сформувати суспільний запит громадян на прозору та чесну приватизацію українських підприємств стратегічним інвесторам.

Проект «Адвокація приватизації с фокусом на антикорупцію і регіональну активність в місцях розташування великих об’єктів» виконується Центром економічної стратегії у співпраці з Центром демократії та верховенства права в рамках проекту «Посилення коаліції РПР», який впроваджується за підтримки Європейського Союзу.

0

Відміна субвенцій на соціально-економічний розвиток і заміна їх Державним фондом регіонального розвитку сприятиме справедливому розподілу державних грошей. Щоб цього досягти, необхідно вжити комплексних заходів. В одному з наших попередніх досліджень «Рахункова палата: якою має бути її роль у суспільстві» ми вже шукали інструменти для досягнення цієї мети.

Рахункова палата: якою має бути її роль у суспільстві?

Депутати, експерти та медіа усвідомлюють важливість Рахункової палати як інструменту контролю за ефективністю державних фінансів. Втім, поінформованість про діяльність Палати залишається недостатньою.

0

Інше

Чому українські АйТі спеціалісти їдуть працювати за кордон?

0

Інтерв’ю виконавчого директора Гліба Вишлінського журналу Країна "Нинішня панівна верхівка зруйнує систему безкарності для самої себе, або наступна фінансова криза вб'є її політично"

Земельна реформа. Коли ми почнемо грати в довгу

Риск концессии. Сколько Украина заплатит за убыточные проекты

Еміграція українців до Португалії: причини та умови проживання

Школа від депутата, або Як купують виборців за їхні ж гроші

Більш детальна інформація на цю тему:
Валерія Сєлєзєнєва, директор з комунікацій
office@ces.org.ua
(044) 492-7970

Centre for Economic Strategy

36D Saksahanskoho Street

Kyiv 01033 Ukraine

Tel: +380 44 492-7970

www.ces.org.ua